Simptomat që tregojnë se vuani nga ky bakter

0
310

A e dini se infeksioni nga Helicobacter Pylori është një nga infeksionet më të shpeshta që prek traktin gastro-intestinal? Ai dëmton mukozën e stomakut dhe sipas statistikave rreth ½ e popullatës në të gjithë botën është e prekur nga ky infeksion.

Ja cilat janë disa nga simptomat:
  •  Nauze apo ndjesi të vjellash
  •  Djegie të stomakut
  •  Dhimbje abdominale
  •  Humbje të oreksit
  •  Fryrje
  •  Alitozë apo era e keqe e gojës

Nëse mendoni se keni ndonjë nga këto simptoma duhet t’i drejtoheni mjekut për të kryer ekzaminimin.

Nëpërmjet testit mund te zbuloni nese jeni të prekur nga ky infeksion dhe kështu do t’i jepni zgjidhje problemeve tuaja në dukje të vogla, por që shkaktojnë shqetësime të mëdha.

KOMENTO

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj këtu