Presidenti Meta promovon Alpet shqiptare (foto)

0
195

Turizmi malor po tërheq gjithnjë e më shumë të apasionuar pas tij, ku padyshim kryesojnë turistët të huaj dhe Aplet shqiptare pjesë e harkut alpin europian janë sot hapësira turistike malore më e rëndësishme.

Presidenti i vendit, Ilir Meta së fundmi ka bërë një udhëtim në alpet shqiptare, duke bërë publike edhe disa foto në Facebook.

“Një udhëtim mbresëlënës në Leqet e Hotit, në Selcë-Cem, në Lëpushë e Vermosh, mes mrekullive të alpeve shqiptare, aty ku turistët i gëzohen rrugës së re dhe turizmit malor”, ka shkruar Meta.

KOMENTO

Please enter your comment!
Ju lutem vendosni emrin tuaj këtu