Bebet e para të modifikuara gjenetikisht nga Kina (video)

Një shkencëtar kinez pretendon se ka ndihmuar në ndryshimin e gjeneve të dy vajzave binjake të lindura këtë muaj përmes ndërhyrjes në ADN. Nëse vërtetohet...

Një tru me GPS për të kontrolluar mendimet

Për të lundruar mes mendimeve, truri mund të mbështetet në GPS-në e tij personale, i njëjti sistem që njerëzit përdorin për t’u orientuar në...

Apple rikthen iPhone X pas dështimit me XS

Apple ka rifilluar prodhimin e iPhone X për shkak të kërkesës më të dobët se që është pritur për modelet e fundit XS dhe...

“E premtja e zezë”, kujdes me blerjet online

Blerjet online gjithnjë e më shumë po bëhen zakon edhe i konsumatorëve shqiptarë, të cilët përmes lehtësirave që ofron tregtia online, përpiqen të përfitojnë...

Zbulohet si do të quhet telefoni i palosshëm i Samsungut

Samsung do të prezantojë telefonin e parë të palosshëm në 2019, të promovuar gjatë konferencës zhvilluese të Samsung kohët e fundit, dhe deri më...

Google News mund të ndalohet në vendet e BE-së

Nëse jetoni në BE dhe përdorni shpesh Google News për të fituar qasje në artikujt dhe temat e fundit të lajmeve, atëherë ndoshta është...

Kritikat ndaj Facebook, shtohet presioni ndaj Zuckerbergut

Pavarësisht një viti tejet të trazuar për platformën sociale të themeluar prej tij, Mark Zuckerberg, njëherazi shef ekzekutiv i Facebookut, deklaroi të martën për...

Adresat false, Instagram bën njoftimin e rëndësishëm

Kohët e fundit në rrjetet sociale, po vërehet fenomeni i rritjes së ndjekësve në mënyrë artificiale, nëpërmjet aplikacioneve të ndryshme. Që nga sot Instagram...

Galaxy S10 dhe X pritet të prezantohen në shkurt 2019

Situata nuk është ideale në Samsung. Ndërkohë që kompania është ende një nga prodhuesit kryesorë të telefonave të mençur në mbarë botën, po humb...

Probleme me Facebook-un dhe Instagramin

Si Facebook edhe Instagram kanë pasur probleme për minuta të tëra duke pasur shkëputje të herëpashershme që nuk lejonin disa përdorues që të logohen...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...