Pagat mesatare të futbollistëve, kryeson Barcelona

Ndërsa pagat dhe tarifat e transferimit vazhdojnë të rriten në futboll, Barcelona ka vendosur një rekord të ri, duke u bërë skuadra e parë...

Juventus, në kërkim të rekordit në Serie A

Juventus në kërkim të rekordit të ri për ta mbyllur 2018 me numra të rëndësishëm. Në fakt, nëse fitojnë ndeshjet e fundit të Serisë...

Akuzat ndaj Ramos, vjen reagimi zytar i Realit

Real Madrid ka reaguar me një komunikatë zyrtare për shtyp pas lajmit të publikuar nga “Der Spiegel” se Sergio Ramos ka rezultuar pozitiv pas...

Partizani ndalet në Vlorë, fiton Flamurtari

Ndeshje e bukur, grintë dhe ritëm që në nisje, spektakël në fushë e padyshim në tribuna. Një Flamurtar i etur për fitore, që tregon...

Superiorja rinis me supersfidën Tirana-Skënderbeu

Kategoria Superiore rifillon ditën e shtunë me dy përballje të rëndësishme. Tirana-Skënderbeu, pavarësisht emrave, në këtë javë të 14 të kampionatit do të luajnë...

“Forbes” frymëzohet nga “përralla” e Kosovës në Ligën e Kombeve

A është Kosova, historia më e madhe e suksesit në edicionin e parë të Ligës së Kombeve? Këtë pyetje shtroi në faqen e parë të...

UEFA përgatit revolucionin, gati Super Champions

Superliga e klubeve europiane është një ide që perëndoi shpejt, por UEFA dhe Shoqata e Klubeve po hedhin në letër një projekt revolucionar që...

Shqipëria pret vazot e Dublinit

Përfundimi i fazës së grupeve në Ligën e Kombeve sposton vëmendjen në shortin për Europianin 2020 që do të hidhet muajin tjetër në Dublin. Në...

Ashpërsohet lufta mes Kombëtares së Shqipërisë dhe Kosovës

Nuk ka më dyshime, mbrojtësi Loret Sadiku do t’i bashkohet Kosovës. Lojtari i Kasımpaşa-s do të veshë fanellën e “dardanëve” dhe kjo konfirmohet zyrtarisht...

Kamza prezanton trajnerin dhe drejtorin e ri

Kamza ka shkarkuar dy trajnerë në 13 javë kampionat, në Kategorinë Superiore, duke qenë “rekordmene” në këtë drejtim. Pas Bledar Devollit dhe Klodian Duros,...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...