Struga fiton “Kupën e Pavarësisë”

Ekipi i Strugës është fituesi i edicionit të 10-të të Kupës Pavarësia, kompeticion i përvitshëm miqësor që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit në...

FSHF e vulos: “Panucci qëndron për eleminatoret e Euro 2020!”

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) u ka dhënë fund të gjitha spekulimeve të mediave se është në kërkim të një trajneri të ri për...

Rikthehet Champions, spikat Roma-Real

Roma-Real Madrid një ndeshje për të larguar krizën. Përballja e sotme në “Olimpico” e vlefshme për javën e pestë të Championsit në grupin G...

U kap i dehur në timon, gjykata liron kapitenin e Partizanit

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu kapitenin e ekipit të Partizanit, Alban Hoxha. Trupi gjykues ka vendosur masën e sigurisë detyrim paraqitje dy...

Duka flet për sulmet e Erion Braçes

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka shpjeguar në “Wake Up” në Top Channel pse ka paditur deputetin socialist Erion Braçe për...

FSHF “çon me mbushë ujë” trajnerët e skuadrave të moshave

Një njoftim “rrufe” i Federatës Shqiptare të Futbollit ka shkaktuar habi të madhe te të gjithë. Viti skandaloz i kombëtareve me rezultatet duket se...

Mesfushori pranë rinovimit me Manchester United

Manchester United është gati t’i ofrojë një kontratë të re trevjeçare Juan Mata-s, sipas raporteve në Angli. Kontrata aktuale e fantazistit spanjoll skadon në fund...

Del Piero: “Inter shumë larg Juventusit”

Juventus fluturon në Serinë A dhe i shkëputet akoma më shumë Napoli-t, që është ndalur në shtëpi nga Chievo. Ish-numri 10 i bardhezinjve, Alessandro...

Milanit i rrëshket fitorja në fund me Lacion

Nuk ka fitues në “Olimpico”, me Lazion dhe Milanin që ndajnë pikët në një barazim 1-1 dhe ruajnë të njëjtat pozita në tabelën e...

Benitez: “Ja pse dështova me Interin!”

Kanë kaluar shumë vite, por kur flitet për Inter-in duket se shija e hidhur nuk i është larguar akoma. Në një intervistë të dhënë...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...