Rrëfehet ish-kreu i futbollit botëror Sepp Blatter

Ish-Presidenti i FIFA-s i hodhi benzinë zjarrit. Sepp Blatter e shtoi shpërthimin e bombës mbi Kupën e Botës së 2022. Nëpërmjet profilit të tij...

Sot përballja për trofeun e Botërorit

Sot nga ora 17:00 do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Botëror në stadiumin “Luzhniki”, Moskë. Pritet një finale e zjarrtë mes Francës dhe...

Gjermania e Franca, paqe në Ligën e Kombeve

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 0-0 në ndeshjen hapëse të Ligës së Kombeve. Të dyja skuadrat zbritën në fushë me formacionet më të mira, por...

Brazili nuk ka munguar në asnjë Botëror

Nëse ka një skuadër që nuk ka munguar asnjëherë në Kupën e Botës, ai është Brazili. Në Rusi pas 3 ditësh do të nisë edicioni...

Kamza prezanton nesër trajnerin dhe drejtorin e përgjithshëm

Prezantimi i trajnerit të ri të Kamzës, Ernest Gjoka dhe Drejtorit të Përgjithshëm, Fabio Cordella, do të ndodhë ditën e mërkurë prej orës 11:00....

Salah stërvitet me skuadrën, mund të jetë në fushë sot

Liverpooli ka marrë një lajm pozitiv para takimit me Manchester City pasi Mohamed Salah është kthyer në stërvitje. Ylli egjiptian u largua nga loja në...

Buffon flet për kundërshtarët më të fortë të karrierës

Gianluigi Buffon ka renditur tre lojtarët kundërshtarë më të vështirë me të cilët është përballur gjatë karrierës së tij si futbollist profesionist. Gardiani i...

Sot përcaktohet gjysmëfinalja e dytë e Botërorit

Sot do të jetë radha e 4 skuadrave të tjera, që do të zbresin në fushë për të siguruar avancimin për në gjysmëfinale dhe...

Dëmtimi i Neymar, mjeku i Brazilit jep përgjigjen përfundimtare

Neymar ka “shtangur” Brazilin. Sulmuesi është larguar nga stërvitja ditën e djeshme, pasi ka ndier dhimbje në kavilje, ku muaj më parë pësoi një...

Në Shqipëri u shkarkua si i paaftë, por Kroacia e tij është në finale

Trajneri i Kroacsië, Zlatko Daliç po lë gjurmë në këtë Botëror. Kroacia ka mposhtur mbrëmjen e djeshme Anglinë e Southgte me rezultatin 2-1. Është...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...