Duka vendos për Panuccin, trajneri mëson të ardhmen

Fitorja me Uellsin me rezultatin minimal 1-0 duket se i ka shpëtuar stolin teknikut të kombëtares shqiptare, Christian Panucci. Italiani ishte në vështirësi pas...

De Biasi: “Nuk bën dot Brazilin kur je Shqipëria!”

I ftuari i parë i kësaj puntate të emisionit sportiv “Pressing” nga gazetari Gerti Çarçani, ishte ish-trajneri i skuadrës përfaqësuese të futbollit shqiptar Gianni...

Panucci: “E ardhmja ime? Pyesni Dukën!”

Konferenca e shtypit në prag të miqësores me Uellsin kthehet në një moment analizash dhe pyetjesh për të ardhmen për trajnerin Panucci. Si është raporti...

Trajneri i Kombëtares, del emri i një ish-kapiteni kuqezi

Një ish-kapiten për stolin e Kombëtares shqiptare. Nuk është thjesht një hipotezë, por një nga mesfushorët brilant të kuqezinjve në vitet 1990-2001, Bledar Kola,...

Panucci: “Duhet të fitojmë patjetër!”

Mbrëmjen e së shtunës, Kombëtarja shqiptare e futbollit do të përballet me atë skoceze në “Loro Boriçi” të Shkodrës, ndeshja e fundit kjo sa...

Kombëtarja në Shkodër, publikohen masat e sigurisë

Këtë të shtunë në Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Europian 2020, ndërmjet përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Skocisë,...

Panucci në telashe, Shqipëria humbet lojtarin kryesor

Finalja e madhe për Shqipërinë, kundër Skocisë në fundjavë, duhet fituar me çdo kusht për të shmangur rënien nga Liga ku bëjmë pjesë aktualisht....

Prag Skocia, Kombëtarja në kaos, tjetër zëvendësim pa lidhje nga Panucci

Nuk kanë fund problemet për kombëtaren kuqezi, në prag të ndeshjes zyrtare me Skocinë dhe asaj miqësore me Uellsin. Pas “refuzimit” të Loret Sadikut,...

Duka ultimatum Panuccit: “Ke edhe dy ndeshje, pastaj…”

Duke përfituar nga vizita në selinë e re të federatës shqiptare të futbollit, që do të jetë gati ndoshta në mars të vitit 2019,...

Probleme për dy lojtarë kuqezi

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur përgatitjet për sfidën në fundjavë ndaj Skocisë, në “Loro Boriçi”. Një takim ky tepër i rëndësishëm dhe që...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...