Sot “Topi i Artë”, Modriç është favorit

Mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në Paris do të zbulohet fituesi i çmimit më prestigjioz individual, ai që vlerëson futbollistin më të mirë...

Euro 2020, ja rrugëtimi i Shqipërisë

Aventura e Shqipërisë drejt Europiani 2020 dhe objektivi për të marrë pjesë, ashtu si në Euro 2016, në Francë, do të nisë nga Turqia. Kuqezinjtë...

UEFA konfirmon kompeticionin e ri

UEFA ka prezantuar kompeticionin e tretë, pas Champions League dhe Europa League, që do të përbëhet nga 32 ekipe duke filluar nga sezoni 2021/22. Lajmi...

Roma ndal Interin, përfiton Juventusi

Inter dhe Roma kanë ndarë nga një pikë në supersfidën e javës së 14-të. Pas një ndeshje të bukur me aksione nga të dy...

Gaz Demi: “Tani duam titullin kampion!”

Presidenti i Partizanit Gaz Demi u shpreh i lumtur pas ndeshjes së sotme, por shtoi se titulli vlen më shumë se derbi, që është...

Halili: “Humbëm prapë, në janar do përforcohemi!”

Presidenti i Tiranës, Refik Halili i zhgënjyer pas ndeshjes së sotme u shpreh se kishte besim se mund t’ia dilnin për të thyer tabunë,...

Partizani përmbys Tiranën, derbi është i kuq

Partizani ka mundur sërish Tiranën me rezultatin 2-1, në “Selman Stërmasi”. Sa herë këto dy ekipe përplasen mes tyre, ka spektakël në fushë e...

Juventus mund rivalët për talentin francez

Brenda ose jashtë, gjithçka brenda 10 ditëve. Emri më i përmendur për merkaton e ardhshme është ai i Jean-Clair Todibo. Siç shkruhet gjerësisht nga “Calciomercato.it”,...

River Plate-Boca Juniors zhvendoset në… Katar

Ndeshja e kthimit të Copa Libertadores mes River Plate dhe Boca Juniors me shumë mundësi do të luhet në Doha të Katarit më 8...

PSG humbet dy lojtarë në prag të sfidës ndaj Liverpool

Situata në kampin e Paris Saint-Germain nuk është e mirë në prag të ndeshjes më të rëndësishme të fazës së grupeve ndaj Liverpool. Trajneri Thomas...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...