“Ishulli i Seksit” me prostituta dhe drogë pa limit

Një prej meshkujve që prenotoi biletën 5 mijë dollarëshe për të shkuar në “Ishullin e Seksit” në Karaibe ka treguar nëse vërtetë ka drogë...

Lonely Planet i bën promocion Shqipërisë

Lonely Planet, guida numër një në botë për turizmin, e sidomos për turizmin aventurier, i ka bërë një dhuratë të majme Shqipërisë, duke e...

7 në 10 suedezë kureshtarë për të vizituar Shqipërinë

7 në 10 suedeze janë tejet kureshtarë për Shqipërinë dhe janë të gatshëm dhe të interesuar që të vijnë këtu për pushime. Këto janë...

Presidenti Meta promovon Alpet shqiptare (foto)

Turizmi malor po tërheq gjithnjë e më shumë të apasionuar pas tij, ku padyshim kryesojnë turistët të huaj dhe Aplet shqiptare pjesë e harkut...

Botohet albumi i ri “Berati një qytet i përjetshëm” me autor Ndriçim Kullën

Bukuria e Beratit, e këtij diamanti turistik shqiptar, buzë lumit Osum, tashmë gjendet Brenda albumit "Berati një qytet i përjetshëm" me autor Ndriçim Kullën....

Shqipëria e plazheve ideale për pushime, por edhe shumë më tepër

Moti i ngrohtë, plazhet idilike, çmimet e arsyeshme dhe peizazhi malor malor është gjithçka duhet të presësh nga kjo listë me më të mirat...

Saranda si destinacioni “i fshehur” i kësaj vere

Çdo ditë e më shumë Shqipëria dhe vendet e saj të bukura janë lakuar ndër revistat prestigjiozë ndërkombëtare, webistet apo edhe faqet e dedikuar...

BBC, reportazh për mrekullitë e Liqenit të Shkodrës

BBC i ka kushtuar një artikull bukurive natyrore që mbart Liqeni i Shkodrës. Në shkrimin kushtuar liqenit dhe hapësirës 200 kilometra katrorë, BBC e konsideron...

81 jahte në Portin e Durrësit gjatë muajit korrik

Nga data 1-24 korrik 2018, ankorohen 81 jahte turistike në portin më të madh të vendit! Numri i jahteve turistike që ankorohen në kalatat e...

8 gjëra që duhet të dini para se të niseni për pushime

Tashmë jeni në prag për tu larguar nga rutina juaj e përditshme, duke i lënë vendin pushimeve tuaja që muaj të tërë i keni...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...