Cila është mosha kur femrat kanë më shumë nevojë për seks

Përgjigjja që mund të mendonit do të lidhej me moshën e re, te vajzat që janë në të 20-tat. Por, jo! Zbulime të shumta kanë...

Shitet për shifrën e çmendur marka e modës “Versace”

Themeluar rreth 40 vite më parë, shtëpia e modës “Versace” së hpejti do të jetë në duart e pronarëve të markës amerikane “Michael Kors”....

Porsche heq dorë nga prodhimi i makinave me naftë

Porche nuk do të prodhojë më versione që punojnë me naftë të makinave të saj, duke u fokusuar tek hibridët dhe makinat me bateri. Volkswagen...

Fillon festivali më i famshëm i birrës në Botë

Në Mynih të Gjermanisë ka nisur tashmë festivali më i famshëm i birrës, Oktoberfest. Ishte vetë kryebashkiaku i Mynihut, Dieter Reiter ai që hoqi tapën...

Ushqimet që nuk duhen ngrohur asnjëherë

Kur vendosim t’i konsumojmë, duam t’i ringrohim përpara sigurisht, që të na duken prapë të sapo bëra. Por, jo të gjitha ushqimet mund të ringrohen,...

“Rapsodia” jo vetëm shije, por edhe inovacion

Nga Edita Kala, EuroElektra Të zgjedhësh të minimizosh kostot për biznesin tënd duke përdorur burime alternative energjetike si energjia diellore është një zgjidhje e bindshme...

Ja 5 dhuratat ideale për një femër

Djem të dashur kini vëmendje! Sot ju themi që mori fund makthi juaj për zgjedhjen e dhuratës perfekte. Mjafton ta lexoni deri në fund...

Zakonet e përditshme që po na shkurtojnë jetën

Çdo ditë bëjmë veprime për të cilat mund të pendohemi shumë kohë më vonë. “Women's health magazine”, shkruan se për momentin na duket sikur po çlodhemi...

Sëmundja e kohëve moderne quhet “selfitis”

Një term i ri është i dhënë njerëzve që bëjnë një pafundësi foto “selfie”. Megjithëse mund të duket qesharake, ka disa shqetësime serioze rreth...

6 gabimet që nënat nuk duhet të bëjnë me fëmijën

Puna e një prindi nuk është e lehtë, edukimi i fëmijës është i komplikuar dhe kërkon durim e bashkëpunim. Detyra e prindit bëhet edhe...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...