Si të zgjidhni dhe ruani produktet më të mira të muajit tetor

Produktet e vjeshtës dhe veçanërisht të tetorit janë aq të ëmbla dhe të shëndetshme saqë është e vështirë të mos u ngulësh dhëmbët. Që nga...

Dhjetë sekrete për të qenë të lumtur

Ndonjëherë lumturia fshihet pas gjërave të vogla, prandaj kushtojini rëndësi 10 pikave që Shije ju rendit më poshtë. Edhe pse në pamje të parë mund...

Flet psikologia e njohur: “Adoleshentë që nuk njohin gjë tjetër veç dhunës…”

Nga Lira Gjika/ Adoleshentët që e quajnë dhunën dhe fyerjen argëtim dhe vlerë, tregon se janë rritur në një mjedis ku ndjeshmëria emocionale ka qenë...

Kapuçino më e shtrenjtë në Botë (foto)

Një nga hotelet më të njohura në botë, po e çon ekstravagancën në tjetër nivel, duke ofruar kapuçino të bërë me flori të vërtetë,...

Ja pse fëmijën e dytë duhet ta bëni pa mbushur 3 vjeç i pari

Trupi i gruas pas një shtatzënie kërkon kohë që të rikuperohet ndaj nuk është e këshillueshme as nga mjekët e as nga psikologët që...

Kompania në Zelandën e Re bën revolucion, 4 ditë pune në javë

Një kompani në Zelandën e Re, që kreu testimin e javës së punës katërditore, ka deklaruar se ishte një sukses dhe se do ta...

Studimi, bjondet për seks, brunet për të lidhur jetën

Një studim i ri që bazohet në përgjigjet e hapura nga një numër i madh meshkujsh që pranuan të përgjigjen në një seri pyetjesh,...

8 rregulla të thjeshta për një jetë të mirë

Mjaftojnë 8 rregulla për një motivim të përditshëm që do ju bëjnë të ndiheni më mirë si nga ana fizike dhe emocionale. Mendoni se janë...

Dalin në shitje këpucët më të shtrenjta në Botë

Harrojini këpucët e kristalta të Hirushes. Këpucët më të kërkuara nga të gjitha gratë në botë janë prej ari dhe me diamante dhe kanë...

Si të përmirësosh jetën në çift pas ardhjes së fëmijëve

Kur një fëmijë vjen në jetën e një çifti, ka një ndryshim thelbësor në rutinën e përditshme. Kujdesi dhe vëmendja ndaj anëtarit të ri...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...