Së shpejti me djalë? Zbuloni emrat trend për vitin 2018

Të zgjedhësh emrin e fëmijës është një nga gjërat më emocionuese për prindërit. Dashuria e tyre kurorëzohet me një emër që i ndryshon jetën. Shumë çifte...

Zbuloni cili është reperi më i pasur në botë

Kaq shumë para as në ëndërr si keni parë! Revista financiare amerikane Forbes ka publikuar listën e reperave më të pasur në botë. Nuk e...

Këngëtarja shqiptare që u fut në listën e femrave të veshura më mirë në...

Mbrëmjen e së dielës u zhvillua eventi më i madh kinematografik, ndarja e çmimeve "Oscars". Pjesë e eventit në after partyn e "Vanity Fair" ishin...

Këto ishin veshjet më të mira që parakaluan në Oscar

U mbajt dje në mbrëmje ceremonia e 90-të e ndarjes së çmimeve Oscars. Por siç e dimë, në këtë event të madh, përpos fituesve...

Shihni vazhdimisht ngjyra në ëndrra, ja çfarë fshehin dhe simbolizojnë ato

Zakonisht, njerëzit i shikojnë ëndrrat “bardhë e zi”, por në ato raste kur i shikojnë me ngjyra, simbolika e tyre del më e qartë...

Kafe apo aktivitet fizik, kjo është çështja

Privimi i gjumit ndikon në efikasitetin e çdo fushe të jetës sonë. Studime të shumta kanë treguar se pushimi jo i rregullt, në funksionin...

Studimet, paraja e blen lumturinë

Nëse ju arrini të bëni diferencën ndërmjet nevojës dhe lakmisë, gjithçka tjetër zgjidhet lehtësisht. Tema “A e blen paraja lumturinë” ka qenë, është dhe do...

Lamtumirë Instagram e Facebook, tani vjen “Vero”

Është cilësuar si rivali kryesor i Instagramit dhe tashmë është përpara tij në shkarkime në “App Store”. Aplikacioni i quajtur “Vero” është pa reklama...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...