Maskë me spinaq dhe vaj ulliri

Për forcimin e flokëve dhe trajtimin e skalpit, maska me spinaq dhe vaj ulliri është një ndër më të rekomanduarat nga specialistët. Është një përzierje e...

13 gjëra pozitive që duhen bërë deri në 30 vjeç

Jeta fillon pas 30 vitesh. Kur ne më në fund fitojmë ndjenjën e vetëdijes dhe pavarësisë kuptojmë aspiratat tona dhe dëshirat e vërteta. Megjithatë,...

Lulet në vazo, këshilla praktike për t’i zgjatur jetën

Për lulen e prerë e meta më e madhe është që zgjat pak. Nëse ambientin ditor tuajin e keni zbukuruar me lajmëtare të pranverës –...

Kremi i plazhit, çfarë duhet të kemi parasysh

Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi i...

Taylor Swift kapet mat me të dashurin e ri

Taylor Swift dhe të dashurin e saj, Joe Alwyn të cilët janë fotografuar së bashku duke ushtruar sportin e tyre të preferuar. Të veshur sport,...

Lamtumirë Instagram e Facebook, tani vjen “Vero”

Është cilësuar si rivali kryesor i Instagramit dhe tashmë është përpara tij në shkarkime në “App Store”. Aplikacioni i quajtur “Vero” është pa reklama...

Efekti “Halloween” largon frikën nga fëmijët

Festa e Halloween-it, me monstrat dhe zombie-t e saj i bën mirë fëmijëve për të larguar frikërat. Për ta theksuar këtë fakt, në prag...

Sa shumë përfitime nga kafja turke

Çdo mëngjes, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe...

Kërkoni të blini një Volkswagen, shkoni në SHBA, e gjeni me çmim qesharak (foto)

Dikur ndesheshim me varre gjigante të elefantëve, ku gjitarët “parkoheshin” në ditët e fundit të jetës për shkak të moshës së vjetër. Ndërsa sot,...

Gabimet e prindërve që bëjnë fëmijët xhelozë

Xhelozia është një ndjenjë që mund t’i lindë fëmijës për motrat, vëllezërit ose shokët e shoqet. Edhe detaje shumë të thjeshta, të cilat prindërit...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...