Pse arka e kursimit është një derrkuc

Kur flitet për kursime, mendja të shkon te objekti i porcelanit apo plastikës me formë derrkuci që përbën edhe arkën e kursimeve, sidomos për...

Rezarta Shkurta i shkruan një mesazh dashurie Ermal Hoxhës dhe së bijës: Do jem...

Nuk dimë nëse Ermal Hoxha ka sot ndonjë ditë të veçantë apo është një datë e shënuar për të dy, por sidoqoftë, mesazhi i...

“Prindër mos ia plotësoni dëshirat fëmijës kur qan e bërtet”

“E kam provuar me të gjitha mënyrat, moj me të mirë e me të keq, por ky është allasoj fëmijë vetëm qan e bërtet”....

Për t’u pasur zili! Burri milioner i bën Adelina Tahirit këtë dhuratë me çmim...

Milioneri llaston Adelinën! Të gjithë ishin skeptikë në fillim, por Adelina na tregoi se lidhja e saj ishte më serioze se kurrë. Pasi u fol...

Djema, makinat luksoze nuk ju hyjnë në punë me femrat

Femrat i perceptojnë meshkujt që nuk kujdesen për pasurinë e tyre si të paqëndrueshëm për lidhje afatgjatë, thotë një studim i ri. Studiuesit amerikanë të...

Si të ushqehemi shëndetshëm gjatë Muajit të Ramazanit

Agjerimi është ritual shpirtëror i besimtarëve muslimanë, i cili zbatohet duke hequr dorë nga ushqimi e lëngjet gjatë ditës dhe duke marrë vetëm dy vakte në...

Louis Vuitton prodhon çantën e veçantë për shqiptarët (foto)

Shqiponja e flamurit kombëtar shqiptar është kthyer në një trend botëror. Kjo sigurisht falë artistëve dhe futbollistëve të njohur me origjinë shqiptare. Por nuk mbaron...

“Spring break”, festa më e çmendur në Botë

“Spring break” mund të konsiderohet festa më seksi në botë. Ajo bëhet në Florida, nga studentët amerikanë. Këtë radhë pati edhe përplasje me policinë, për shkak...

Gratë presin 6 javë pas lindjes për të bërë seks

Shumica e femrave thonë se kanë filluar të bëjnë seks sërish vetëm gjashtë deri tetë javë pasi kanë lindur fëmijën e tyre të parë....

Arredimi i shtëpisë me foto të shkrepura vetë

Nëse keni foto të bukura të cilat kanë marrë pafund ‘like’ në Instagram, pse të mos i stamponi dhe me to të zbukuroni shtëpinë?...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...