Zbulohet arsyeja përse femrat vishen gjithmonë trashë

Në këto ditë të ftohta dimri, mundoheni të visheni sa më trashë që t’i bëni ballë të ftohtit. Për femrat kjo gjë nënkupton të...

Fshati italian nxjerr shtëpitë në shitje për 1 euro

Vendi po boshatiset gjithnjë e më shumë dhe kryetari i komunës ka ndërmarrë një nismë të re që ka si qëllim rigjallërimin e qendrës...

Është natë Halloweeni, por Lali Eri vendosi pemën e Krishtlindjeve

Të flasësh për Krishtlindjet dhe Vitin e Ri, duket se është një ide e mirë në çdo periudhë të vitit (të paktën fill pas...

Pse mamatë me 3 fëmijë janë më pak të stresuara se ato me 1

Kur shohim tre ose katër fëmijë në një shtëpi, mendimi i parë që na vjen në mend është ‘si ia bëjnë nënat e tyre?...

Efekti “Halloween” largon frikën nga fëmijët

Festa e Halloween-it, me monstrat dhe zombie-t e saj i bën mirë fëmijëve për të larguar frikërat. Për ta theksuar këtë fakt, në prag...

Pasanikët, pasurim rekord gjatë vitit të kaluar

Miliarderët kanë bërë më shumë parà në vitin 2017 sesa çdo vit tjetër në histori. Të pasurit e botës rritën pasurinë e tyre me një...

Parakalimi “fashion” sot në Kuvend i deputeteve (foto)

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 75 vota pro projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit dhe projektligjin për mbrojtjen e të miturve nga alkooli. Seanca e...

E keni humbur betejën me duhanin, provoni këto mënyra

Nëse dëshironi të lini duhanin, mund të bëni ndryshime  të vogla në stilin tuaj të jetesës që mund t’ju ndihmojë të rezistoni tundimit për...

Irisi, lulja që vjen nga Ilirët

Të gjithë e njohin si Irisi i Ilirisë – Iris Illyrica, një lule e familjes botanike Iridaceae me vendlindje në tokat historike të Ilirisë...

13 gjëra pozitive që duhen bërë deri në 30 vjeç

Jeta fillon pas 30 vitesh. Kur ne më në fund fitojmë ndjenjën e vetëdijes dhe pavarësisë kuptojmë aspiratat tona dhe dëshirat e vërteta. Megjithatë,...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...