Përfitimet shëndetësore nga përqafimi

Një përqafim është në thelb një formë e terapisë në vetvete. Kur marrim përqafime, ne marrim njëkohësisht edhe një ndjenjë rehatie, kujdesi, dashurie, mirëkuptimi...

Tre ushqimet që pastrojnë totalisht mushkëritë

Mushkëritë luajnë një rol thelbësor në sistemin e frymëmarrjes. Ato marrin oksigjenin dhe filtrojnë jashtë organizmit toksinat. Ruajtja e shëndetit të mushkërive dhe funksioneve të tyre...

Simptomat që tregojnë se vuani nga ky bakter

A e dini se infeksioni nga Helicobacter Pylori është një nga infeksionet më të shpeshta që prek traktin gastro-intestinal? Ai dëmton mukozën e stomakut dhe...

Dieta e tiroides, ja si funksionon

Çfarë nënkuptohet me dietën e Tiroides dhe në çfarë konsiston ajo ekzaktësisht? Në këtë artikull do të gjeni gjithçka që duhet të dini për...

Luftoni lodhjen duke ngrënë këto ushqime

Ardhja e dimrit dhe ndryshimi i stinëve shpesh herë në bën të ngihemi të lodhur, pa energji dhe pse hamë në mënyrë të rregullt...

Nëse jeni të infektuar nga ky bakter nuk mund të lindni fëmijë në mënyrë...

Vitet e fundit është shënuar një rritje dramatike e sifilizit neonatal në mesin e foshnjave amerikane: rastet nga viti 2013 deri në ditët e...

Ushqimet që pastrojnë organizmin

Problemet gastrointestinale janë shumë të përhapura dhe kjo ndodh për faktin se shumica e njerëzve hanë ushqime të pashëndetshme, të thata dhe që duan...

Alarmi i mjekëve: “Ja përse janë shtuar viktimat nga gripi!”

Thuajse çdo ditë dëgjojmë histori të personave të rinj, të cilët ndërrojnë jetë nga gripi. Vitin e kaluar në Australi ndërruan jetë 745 persona...

Aciditeti i lartë, shenjat, problemet dhe trajtimi

I gjithë organizmi i njeriut është një balnacë mes hormoneve, kimikateve, baktereve dhe qelizave. Një nga mënyrat më të lehta për të treguar se kjo...

Vuani nga infeksionet urinare, ja si të shpëtoni me 5 metoda natyrale

Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksionet e traktit urinar, e dini sa të dhimbshme dhe frustuese mund të jenë, sidomos nëse rikthehen sërish. Edhe...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...