Supë krem bizelesh

Bizelet, kokrrat e gjelbra e të bukura të pranverës, tashmë kemi fatin t’i kemi në tryezë gjatë gjithë vitit dhe një supë e lehtë,...

Kërpudha të skuqura

Kërpudha porçini apo shampinjona, s’ka rëndësi. E rëndësishme është që do t’i realizoni në versionin më të shijshëm që i keni provuar ndonjëherë. Përbërësit: 500...

Sallatë me patate dhe ullinj

Tryeza pa një pjatë sallatë është thjesht e papalotësuar. Kjo sallatë me patate dhe ullinj nuk përmban asnjë gram yndyrë, kështu që mund ta...

Pasta me rikota dhe arra

Është një pjatë autentike dhe ju shpëton nëse jeni vonë për të bërë darkën. Rikota i jep kremozitet dhe një shije delikate, duke e...

Pasta furre me mish të grirë dhe djathë

Një recetë e shijshme, me aromë borziloku e mozarela, duke na ndjekur hap pas hapi... Përbërësit: 250 gr mish i grirë 150 gr bukë 100...

Tavë me patëllxhanë të mbushur

Shije ju sjell më poshtë recetën e përgatitjes së patëllxhanëve të mbushur. Një tavë pa shumë kosto dhe me një shije që do të...

Tortë me kafe dhe lajthi të pjekura

Përfitimet e lajthive janë vërtet shumë. Janë të pasura me vitaminë dhe mangan, një antioksidant i fuqishëm. Përmbajnë fitosterole duke ndihmuar në reduktimin e...

Sallatë me portokalle dhe ullinj

Kjo është një sallatë tipike e stinës së dimrit pasi portokallet dhe ullinjtë janë në kulmin e tyre të prodhimit të freskët dhe pa...

Makarona me brokoli dhe salçiçe

Makaronat me brokoli dhe salçiçe janë një pjatë e parë e shijshme dhe kjo pjatë është një format ideal për të nxjerrë në pah...

Qofte me rikota dhe spinaq

Sot do ta lëmë mënjanë variantin klasik të qofteve me mish apo me salcë dhe do të përgatisim së bashku një version më të...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...