Luftoni lodhjen duke ngrënë këto ushqime

Ardhja e dimrit dhe ndryshimi i stinëve shpesh herë në bën të ngihemi të lodhur, pa energji dhe pse hamë në mënyrë të rregullt...

Nëse jeni të infektuar nga ky bakter nuk mund të lindni fëmijë në mënyrë...

Vitet e fundit është shënuar një rritje dramatike e sifilizit neonatal në mesin e foshnjave amerikane: rastet nga viti 2013 deri në ditët e...

I ngulin thikën në kokë, ikën në spital me qetësi me biçikletë dhe shpëton

Një çiklist i mbijetoi një sulmi të tmerrshëm me thikë dhe me shumë qetësi ka shkuar në spital për të kërkuar ndihmë. Ndërsa mbante thikën...

Kërpudha të skuqura

Kërpudha porçini apo shampinjona, s’ka rëndësi. E rëndësishme është që do t’i realizoni në versionin më të shijshëm që i keni provuar ndonjëherë. Përbërësit: 500...

Ushqimet që pastrojnë organizmin

Problemet gastrointestinale janë shumë të përhapura dhe kjo ndodh për faktin se shumica e njerëzve hanë ushqime të pashëndetshme, të thata dhe që duan...

Alarmi i mjekëve: “Ja përse janë shtuar viktimat nga gripi!”

Thuajse çdo ditë dëgjojmë histori të personave të rinj, të cilët ndërrojnë jetë nga gripi. Vitin e kaluar në Australi ndërruan jetë 745 persona...

Aciditeti i lartë, shenjat, problemet dhe trajtimi

I gjithë organizmi i njeriut është një balnacë mes hormoneve, kimikateve, baktereve dhe qelizave. Një nga mënyrat më të lehta për të treguar se kjo...

Vuani nga infeksionet urinare, ja si të shpëtoni me 5 metoda natyrale

Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksionet e traktit urinar, e dini sa të dhimbshme dhe frustuese mund të jenë, sidomos nëse rikthehen sërish. Edhe...

Kujdes, rrezikoni të helmoni gjithë familjen nëse ringrohni këto ushqime

Janë të shumta pjatat që mund të rezultojnë toksike nëse i fusni në mikrovalë për t’i ringrohur. Në këto raste, ushqimin që ka tepruar...

Sallatë me patate dhe ullinj

Tryeza pa një pjatë sallatë është thjesht e papalotësuar. Kjo sallatë me patate dhe ullinj nuk përmban asnjë gram yndyrë, kështu që mund ta...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...