Vezë dhe limon kundër osteoporozës

Të gjithë fëmijët rekomandohet të konsumojnë vezë të freskët gjatë periudhës së rritjes, për shkak sepse ka shumë përfitime për forcimin e kockave. Madje,...

Era e keqe e gojës, zgjidhja e vetme është kjo pije

Era e keqe e gojës mund të jetë shumë e vështirë për t'u eliminuar. Ka shumë produkte që premtojnë zgjidhjen e këtij problemi, por...

Si të mbrohemi nga tërmeti, rregullat që duhen respektuar

Pas tërmetit të fuqishem të rënë Tiranë dhe lekundjeve të pandërprera që sollen panik dhe frikë tëk banorët e kreyqyteteit por jo vetëm po...

“Lali” Eri bëhet me djalë

Lajm i mirë vjen nga Bashkia e Tiranës, të cilës i është shtuar së fundmi dhe një pjesëtar i ri. Sot në mëngjes “Lali Eri”...

Si të eliminoni njollat e anti-djersës në rroba

Antidjersat janë një ndihmesë e mirë kundër djersitjes. Megjithatë, ato mund të jenë shkak i problemeve, sepse lënë gjurmë në rrobat tona. Por mos u...

Prezantuesja e njohur flet për rikthimin në ekran

Pas largimit nga emisioni “Pasdite në Top Channel”, Jonida Shehu ka qenë e angazhuar me disa projekte të tjera në prezantim por që kanë...

Si të hiqni qafe insektet e dyshekut

Është bërë zakon pothuajse tek të gjithë ne, që pas zgjimit nga gjumi të rregullojmë dhe sistemojmë shtratin. Një gjë e mirë sa i...

Kriptomonedhat dhe mundësitë e shfrytëzimit të tyre për punësim

Hovi i të ashtuquajturës, monedhë virtuale, bitcoin ka krijuar vende pune në mbarë botën. Kjo industri ka tërhequr pas vetes, nga inxhinierët, e deri te gazetarët,...

Vezët e kuqe dhe të bardha, dallimet dhe vlerat

Paketimet shumëngjyrëshe të vezëve që gjejmë në treg shkaktojnë konfuzion jo vetëm në aspekt cilësie por edhe çmimi. Ajo që shumë prej konsumatorëve shqiptarë kanë...

E rrallë, familja nga Kosova kërkon familjen shqiptare që t’i kthejë borxhin

Emisioni "Shqiptarët për shqiptarët" në “News24” është rikthyer sërish këtë javë me emisione të mëdha, ku në fokus është ndihma ndaj personave në nevojë. Në...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...