Edukatoret i vendosin fëmijët të rrihen “për shkarkim stresi”

Nëna e një katër-vjeçari ka postuar videon e një kopshti ku duken fëmijë të vegjël që futen në një “kampionat boksi” në kopsht, ndërsa...

E tradhëtonte gruaja, shqiptari e nxjerr në shitje (foto)

Tradhëtia i detyron njerëzit të bëjnë shpesh veprime të çmendura, nga më ekstremet. Nuk janë të pakta rastet e lajmeve me titull “burri vret...

“Lali” Eri bëhet me djalë

Lajm i mirë vjen nga Bashkia e Tiranës, të cilës i është shtuar së fundmi dhe një pjesëtar i ri. Sot në mëngjes “Lali Eri”...

Gerina Mullaj: “Më keq sesa mungesa e gjërave që duam është mungesa e shpresës...

Valës së largimeve masive jashtë vendit nuk po i shpëtojnë edhe intelektualët. Njëra nga shkrimtaret e reja, por shumë të talentuara u largua gjatë...

Jeta e pasanikëve shqiptarë pasqyrohet në mediat e huaja

Një media italiane i ka kushtuar një shkrim fëmijëve të të pasurve në Shqipëri dhe pasioneve të tyre. Cilat janë pasionet e Fëmijëve të Pasur të Shqipërisë?...

Ora nuk ndryshon më

Ndryshimi i orës çdo pranverë dhe vjeshtë, duket se do të mbetet një gjë e së shkuarës. Kreu i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker njoftoi...

Avokati i njohur i shpëton tragjedisë në Genova: “Faleminderit Zot!”

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim...

Mos i mbani fëmijët mbi 2 orë në ditë me teknologji, ja pasojat për...

Ekspertët rekomandojnë që fëmijëve nuk duhet t’u lejohet të kalojnë më tepër sesa një deri në dy orë në ditë para ekraneve. Video të shkurtra...

Shpenzimet e çmendura të shqiptarëve në verë, deri në 20 mijë euro tavolina

Net të çmendura në diskoteka dhe skena moderne? Ka ardhur koha që të harroni Ibizën dhe Las Vegasin. Turistët mund ta gjejnë atë dhe...

Mjeku i njohur tërheq vëmendjen për një tjetër sëmundje ngjitëse (foto)

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka bere edhe nje here thirrje per prinderit qe te jene te kujdesshem me femijet e tyre per...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...