Rritet numri i viktimave nga moti i keq në Itali

10 persona kanë humbur jetën dhe një tjetër është shpallur i zhdukur si pasojë e motit të keq në Itali. Mes të lënduarve është edhe një...

Shqiptarja nga Kosova fiton zgjedhjet lokale në Belgjikë

Deniza Miftari është 23-vjeçarja shqiptare e cila ka arritur të fitojë zgjedhjet lokale në Belgjikë. Me origjinë nga Gjilani i Kosovës 23 vjeçarja, Miftari ka...

Kanadaja legalizon përdorimin e hashashit për argëtim

Kanadaja është bërë shteti i dytë në botë pas Uruguajit që ka legalizuar posedimin dhe përdorimin e kanabisit për argëtim. Tregu kombëtar për kanabis është...

Nicole Kidman: “Martesa me Tom Cruise më mbrojti nga ngacmimet!”

Një martesë me dashuri dhe….pushtet. Kështu, Nicole Kidman e përkufizon marrëdhënien e saj me Tom Cruise në një intervistë për New York Magazine: “Te jesh...

Princi i Monakos nesër në Tiranë

Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos, zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri, më 16-17 tetor. Vizita shtetërore e Princit të Monakos...

Gruaja e ish-bankierit shpenzoi 18 milionë euro në dyqane luksi

Pasi shpenzoi 18 milionë euro në një dyqan të vetëm luksi  brenda 10 vitesh, (mesatarisht 5000 euro në ditë) autoritetet i kërkojnë asaj dhe...

Ish-gruaja e Abramoviç thyen heshtjen, flet për herë të parë pas divorcit

Ish-gruaja e Roman Abramovich ka dhënë intervistën e saj të parë 11 vjet pas ndarjes me manjatin rus, Roman Abramovich. Nëna e 5 fëmijëve të...

Shembja e urës, rriten viktimat, dy emigrantë shqiptarë kanë humbur kontaktet

Fatmirësisht deri tani nuk ka konfirmim për shqiptarë mes dhjetëra viktimave të tragjedinë së shembjes së urës në Xhenova të Italisë. Por së fundmi janë...

Dalin pamjet e shpërthimit të cisternës në Itali (video)

Shpërthimi i autocisternës në një autostradë në Bolonja shkaktoi dy të vdekur dhe 67 të vdekur. Në pamjet e publikuara nga policia italiane duket momenti kur...

Shpërthen autocisterna në Bolonja, ka dhe viktima

Një cisternë e mbushur me lëndë djegëse ka shpërthyer në zonën Borgo Panigales, në Bolonjë. Si pasojë e shpërthimit një person ka vdekur dhe të paktën 55...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...