Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...

Unaza e re e Peshkopisë, FSHZH përfundon 98% të punimeve

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar imazhe nga ecuria e punimeve të projektit të Unazës së Peshkopisë. “Pas zgjidhjes së problematikave me karakter social që...

Britania merr vendimin e rëndësishëm, përfitojnë edhe shqiptarët

Britania e Madhe është vendi ideal i çdo shqiptari, “ëndrra” që bëhet e prekshme për shumë të rinj me disa mijëra paund. Kohët e...

Unaza e Re, ja si devijon rruga nga punimet

Dita-ditës kantieri i ndërtimit për rikostruksionin e segmentit të unazës së re, nga Shkolla Teknologjike, tek sheshi Shqiponja, po merr formë. Bashkia është në...

14-vjeçarja ikën nga shtëpia, alarmohet familja

Një 14-vjeçare është larguar nga banesa prej ditësh së djeshme ndërsa nuk është kthyer duke alarmuar familjen. Nëna e 34-vjeçares ka bërë denoncimin në...

Amnisti për 600 të burgosur, ja kush përfiton

Rreth 600 të dënuar sipas kategorive të parashikuara në ligj, do të përfitojnë nga amnistia për shkak të mbipopullimit dhe festave të fundvitit. Drafti është miratuar...

Shqiptarët provokojnë grekët me flamurin në Igumenicë

Dy të rinj të Aleancës “Kuq e Zi” me rastin e festave të 28-29 nëntorit, sipas mediave greke kanë ngritur flamurin e Shqipërisë në...

Ulje e shpejtë e temperaturave, nesër termometri në minus

Temperaturat e ulëta na kanë sinjalizuar tashmë se jemi në dimër. Stina e ftohtë ka mbërritur dhe bashkë me të edhe reshjet e shiut,...

Këngë e valle, festa e pavarësisë në qytetet shqiptare

Edhe në këtë 28 nëntor, Vlora mbetet padyshim epiqendra e festimeve sa i përket 106-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, jo vetëm politika, por edhe...

Qëlloi me këpucë kryeministrin, “hallexhiu” me ndërtesë pa leje në Sarandë (foto)

Një tentativë për të goditur me këpucë Kryeministrin Edi Rama ndërsa vizitonte në spital të lënduarit e përplasjes mes policisë dhe protestuesve të Unazës së Re,...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...