Gjermania, financimi i infermierëve dhe boshatisja e Ballkanit!

Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planeve të saj,...

Nuk ndalen abuzimet me pronat

Topografi i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Shpëtim Pashollari  bënë 2 herë aktin e ekspertimit për të njëjtën pronë, por në të dyja rastet...

Veliaj takon banorët e Unazës në banesat sociale

Benjamin dhe Zymbyle Pira janë prindërit e një vajze dhe djali 21 dhe 18 vjeç, të cilët jetonin në kushte të vështira në një...

Të gjithë në QSUT, ambulancat nuk punojnë

Deri më tani pranë urgjencës se pediatrisë se QSUT janë paraqitur 150 fëmijë. Qendrat mjekësore të lagjes janë mbyllur pasi bluzat e bardha kanë...

Protesta e Unazës së Re, banorët firmosin peticion për Arta Markun

Për të 23-tën ditë me radhë banorët e Unazës së Re bllokuan rrugën për më shumë se një orë, ndërsa protesta u mbështet si...

Mashtrimi i agjencive turistike me qytetarët

Shtohen rastet e mashtrimeve të disa agjensive turistike. Së fundi, një tjetër agjenci ka mashtruar dhjetra qytetarë me një dëm në vlerën e mijëra...

FSHZH, ndërhjyrje në zonën e Shkëmbit të Kavajës

Prej fillimit të tetorit vazhdon puna për rikonstruksionin e rrugëve të brendshme dhe rikualifikimin e hapësirave publike në zonën e plazhit tek Shkëmbi i...

Tension te Unaza e Re, banorët refuzojnë grupet e kompensimit

Ashtu siç ishte paralajmëruar gjatë ditës së djeshme, sot punonjësit e ARRSH-së dhe të bashkisë kanë dalë  në terren për të hequr shtyllat e...

Nisin prishjet e banesave për projektin e Unazës  

Në kulmin e debatit për prishjen e banesave në “Unazën e Re”, si pjesë e projektit për zgjerimin e rrugës, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes...

“30 mijë euro për legalizim te Unaza e re”, reagon ALUIZNI

Mbrëmë në një studio televizive një banor që preket nga projekti i Unazës së Re denoncoi se “i janë kërkuar nga sekserë të ALUIZNI-t,...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...