Rama: “Shumë shpejt takohem me Tsipras, pranë zgjidhjes së mosmarrëveshjeve”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për mediat greke se së shpejti do të takohet me homologun e tij Tsipras për të...

Meta dhe Rama “pajtohen” për pavarësinë

Dita e Pavarësisë ka mbledhur mbrëmjen e sotme në Pallatin e Brigadave, politikanë, përfaqësues të komuniteteve fetare dhe diplomatë. Gjatë fjalës ku i pranishëm...

“Çmendet” Berisha por del bllof, reagon ashpër Balla (foto)

Ish-kryeministri Sali Berisha sulmoi policen Ina Nuka, e cila u plagos në dorë gjatë protestës së sotme para Parlamentit. Me anë të një statusi në...

Dhuna ndaj policisë në protestë, reagon prerë Rama

Teksa një pjesë e banorëve që preken nga zgjerimi i unazës së re kanë dalë të protestojnë para godinës së Parlamentit, e cila degjeneroj...

Rama: “Ja si do të veprojmë me banorët e Unazës së Re”

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit gjatë fjalës për projektbuxhetin e ri të 2019 ka komentuar edhe mungesën e opozitës në seancë dhe...

Hakmarrje në PD, Basha përjashton nga partia gjithë “armiqtë”

Thellohet ndarja në partinë më të madhe në opozitë. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur të hakmerret ndaj 11 anëtarëve të Kryesisë...

Basha: “Ky është skenar i një spastrimi etnik!”

Kreu demokrat Lulzim Basha i ftuar në Real Story, në Vizion Plus, deklaroi para moderatorit Sokol Balla se ai si kryetar opozite do të...

Meta: “Askush s’më bën presion, mbroj Kushtetutën!”

“Nuk lejoj që Kushtetuta të shkelë me këmbë nga askush. Këtë nuk e lejoj asnjëherë”. Kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta i ftuar në “Open”...

Gjosha: “Opozita u përjashtua nga mbledhje e Këshillit të Stabilizim Asocimit”

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar pas mbledhjes së djeshme të Këshillit të Stabilizim Asocimit, duke u shprehur në Facebook se për herë...

Tabaku: “PPP-të i kushtojnë 2.2 miliardë euro shqiptarëve”

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një deklarate publike ka denoncuar si abuzive shumë marrëveshje të arritura mes shtetit dhe privatit, përmes “Partneritetit...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...