Dorëzohet “pasuria” e Reuf Ficos

Mijëra dorëshkrime të ruajtura me kujdes nga Reuf Fico, e më pas nga familjarët e tij i janë dhuruar sot Arkivit Qendror të Shtetit....

Bashkia e Tiranës dhe Italia mundësojnë banesat për 60 familje rome

60 familje të komunitetit rom në Shkozë do të kenë një shtëpi të re të financuar nga projekti “New House – New Life”  i...

Arrestohet hakeri piktor

Policia e Fierit ushtroi kontroll në banesën e 25 vjecarit Aldo Ymeraj i arrestuar një ditë më parë pas urdhrit ndërkombëtar të Shteteve të...

Adriatik Llalla ende nën veting

Procesi i vetingut  ndaj ish-prokurorit te përgjithshëm Adriatik Llalla ende vazhdon. Pavarësisht se ish kreu i organit te akuzës Llalla paraqiti dorëheqjen nga sistemi...

Schulz dorëzon partinë

Martin Schulz, është tërhequr zyrtarisht nga drejtimi i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë, Në një deklaratë për mediat në Berlin, mbrëmjen e së martës, Schulz...

Kotzias: Hiqni Çamërinë nga tekstet

Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se Shqipëria ka mbetur e bllokuar në retorikat anakronike nacionaliste në lidhje me çështje e...

Moti i keq, të gjitha akset të kalueshme

Të gjithë ata që do t’iu duhet të udhëtojnë nga Qafë – Thana, duhet të bëjnë kujdes. Ndonëse rruga është e hapur, dëbora dhe...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...