Borë e ngrica, ja zonat problematike në vend

Reshjet e dëborës që nisën ditën e djeshme kanë vijuar edhe mëngjesin e sotëm, duke zbritur madje edhe në zonat e ulëta. 5-10 cm...

Prokurori i anti-mafias italiane: “Drogën e kontrollojnë bandat shqiptare!”

Prokurori i anti-mafias italiane, Federico Cafiero de Raho, i cili ndodhet në vendin tonë për takime me zyrtarët më të lartë të Ministrisë së...

Detaje të reja nga mashtrimet e dentistes Olesia Duka

Zbardhen të tjera detaje nga hetimi për 38-vjeçaren Olesia Duka, ndaj të cilës Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës në 26 janar...

Sllovaki, gjendet i vrarë gazetari investigativ që ekspozoi evazionin fiskal të biznesmenëve

Një gazetar investigativ sllovak i cili kishte raportuar së fundmi për evazionin fiskal të biznesmenëve të lidhur me partinë në pushtet, është gjetur i...

Zbardhen emrat, ja negociatorët shqiptarë të detit me Greqinë

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka konfirmuar se ka dërguar në Presidencë një dosje me informacione voluminoze të kërkuara nga Kreu i...

Prokurori italian anti-mafia, takime në Tiranë

Ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim me prokurorin kombëtar italian të antimafias dhe antiterrorizmit, Federico Cafiero De Raho. Siç njofton Ministria e...

Partia Demokratike: “Drejtoresha e Hipotekës po prish provat për dosjen e Spillesë”

Partia Demokratike ka denoncuar Drejtoreshën e Hipotekës në Kavajë, Matilda Pezën, të cilën e akuzon për përpjekje për të prishur provat e korrupsionit me...

Shpërthimi në Leicester, konfirmohen 4 viktima

Katër persona kanë humbur jetën nga shpërthimi në një dyqan në Leicester, ka konfirmuar policia britanike për BBC-në. Policia e Leicestershire deklaroi se kishte...

Acari dhe bora pushtojnë Shqipërinë, ja gjendja e rrugëve

Ashtu siç ishte parashikuar, këtë fillimjave moti i keq me reshje dëbore, si edhe ngricat kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit. Nga...

Qeveria e re në Gjermani, Merkel zgjedh rivalin më të ashpër brenda partisë

Gradualisht, pas firmosjes së marrëveshjes me socialdemokratët, në Gjermani po merr formë qeveria e re. Siç raportojnë mediat, Kancelarja Angela Merkel vendosi të emërojë...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...