Të gjithë në QSUT, ambulancat nuk punojnë

Deri më tani pranë urgjencës se pediatrisë se QSUT janë paraqitur 150 fëmijë. Qendrat mjekësore të lagjes janë mbyllur pasi bluzat e bardha kanë...

Qëlloi me këpucë kryeministrin, “hallexhiu” me ndërtesë pa leje në Sarandë (foto)

Një tentativë për të goditur me këpucë Kryeministrin Edi Rama ndërsa vizitonte në spital të lënduarit e përplasjes mes policisë dhe protestuesve të Unazës së Re,...

Banorët e Astirit bllokojnë rrugën për 2 orë

Banorët që preken nga zgjerimi i “Unazës së re”, tek zona e njohur si “Astiri” kanë përshkallëzuar reagimin e tyre në mbrojtje të banesave...

Fishekzjarret, qeveria “në luftë” me vetveten!

Ministria e Brendshme u ka kërkuar sot të gjitha subjekteve tregtare që të ndërpresin importin, magazinimin dhe tregtimin e të gjitha lëndëve plasëse, mjeteve...

Panë ndeshjen me paratë e biznesmenit, gjyqtarët përfundojnë në gjyq

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petrit Ceno dhe Petraq Dhimitri për akuzën...

U akuzua për korrupsion, jepet dënimi për gjyqtarin

Dënohet me 1 vit e tetë muaj burg gjyqtari Shkëlqim Miri i akuzuar për korrupsion. Në seancën e zhvilluar këtë të martë, Prokuroria kërkoi 4 vite...

Drejtori i AKEP ka një kërkesë për Ministrin e Brendshëm

Drejtori i AKEP-it, Ilir Zela, në një status në Facebook, drejtuar ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka kërkuar ndryshimin e rregullores së pajisjes së...

Gjykim i shkurtuar për djalin e deputetit

Gjykata e Krujës ka pranuar kërkesën e Rexhep Rrajës për gjykim të shkurtuar. Seanca e radhës do të zhvillohet në datë 4 dhjetor. Në...

Telefonatat zbardhin lëvizjet e “Padrinos” së Vlorës para atentatit

Veprimet hetimore të kryera gjatë kësaj kohe nga policia dhe prokuroria e Durrësit për vrasjen e Edison Harizaj dhe shokut të tij Genci Caci, kanë...

Të shtëna armësh në Paskuqan, një i plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në rrugë në zonën e Paskuqnit, ku si pasojë ka...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...