Kultivoi kanabis në Suedi, kapet në Itali shqiptari

Një i ri shqiptar i kërkuar ndërkombëtarisht është kapur në aeroportin e Perugias teksa po priste aeroplanin. 21-vjeçari kërkohej nga autoritetet suedeze për posedim ilegal...

Ulje e shpejtë e temperaturave, nesër termometri në minus

Temperaturat e ulëta na kanë sinjalizuar tashmë se jemi në dimër. Stina e ftohtë ka mbërritur dhe bashkë me të edhe reshjet e shiut,...

Këngë e valle, festa e pavarësisë në qytetet shqiptare

Edhe në këtë 28 nëntor, Vlora mbetet padyshim epiqendra e festimeve sa i përket 106-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, jo vetëm politika, por edhe...

Veliaj takon banorët e Unazës në banesat sociale

Benjamin dhe Zymbyle Pira janë prindërit e një vajze dhe djali 21 dhe 18 vjeç, të cilët jetonin në kushte të vështira në një...

Meta dhe Rama “pajtohen” për pavarësinë

Dita e Pavarësisë ka mbledhur mbrëmjen e sotme në Pallatin e Brigadave, politikanë, përfaqësues të komuniteteve fetare dhe diplomatë. Gjatë fjalës ku i pranishëm...

Të gjithë në QSUT, ambulancat nuk punojnë

Deri më tani pranë urgjencës se pediatrisë se QSUT janë paraqitur 150 fëmijë. Qendrat mjekësore të lagjes janë mbyllur pasi bluzat e bardha kanë...

Qëlloi me këpucë kryeministrin, “hallexhiu” me ndërtesë pa leje në Sarandë (foto)

Një tentativë për të goditur me këpucë Kryeministrin Edi Rama ndërsa vizitonte në spital të lënduarit e përplasjes mes policisë dhe protestuesve të Unazës së Re,...

Banorët e Astirit bllokojnë rrugën për 2 orë

Banorët që preken nga zgjerimi i “Unazës së re”, tek zona e njohur si “Astiri” kanë përshkallëzuar reagimin e tyre në mbrojtje të banesave...

Fishekzjarret, qeveria “në luftë” me vetveten!

Ministria e Brendshme u ka kërkuar sot të gjitha subjekteve tregtare që të ndërpresin importin, magazinimin dhe tregtimin e të gjitha lëndëve plasëse, mjeteve...

Panë ndeshjen me paratë e biznesmenit, gjyqtarët përfundojnë në gjyq

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim tre gjyqtarët e Gjykatës së Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petrit Ceno dhe Petraq Dhimitri për akuzën...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...