Rama: “Shumë shpejt takohem me Tsipras, pranë zgjidhjes së mosmarrëveshjeve”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për mediat greke se së shpejti do të takohet me homologun e tij Tsipras për të...

Gjermania, financimi i infermierëve dhe boshatisja e Ballkanit!

Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planeve të saj,...

Unaza e Re, ja si devijon rruga nga punimet

Dita-ditës kantieri i ndërtimit për rikostruksionin e segmentit të unazës së re, nga Shkolla Teknologjike, tek sheshi Shqiponja, po merr formë. Bashkia është në...

Nuk ndalen abuzimet me pronat

Topografi i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan Shpëtim Pashollari  bënë 2 herë aktin e ekspertimit për të njëjtën pronë, por në të dyja rastet...

14-vjeçarja ikën nga shtëpia, alarmohet familja

Një 14-vjeçare është larguar nga banesa prej ditësh së djeshme ndërsa nuk është kthyer duke alarmuar familjen. Nëna e 34-vjeçares ka bërë denoncimin në...

Amnisti për 600 të burgosur, ja kush përfiton

Rreth 600 të dënuar sipas kategorive të parashikuara në ligj, do të përfitojnë nga amnistia për shkak të mbipopullimit dhe festave të fundvitit. Drafti është miratuar...

“Koka” e trafikut të drogës, jeta luksoze e 35-vjeçarit shqiptar

Ismail Rebeshi është shqiptari i arrestuar në Viterbo të Italisë sinarkotrafikanti më i madh lidhur me krimin italian dhe atë shqiptar. 35-vjeçari, i cili...

Eurot false, si u kap kavajasi te “Kodra e Priftit”

Një 37-vjeçar nga Kavaja është arrestuar dje nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se ka falsifikuar dhe tentuar të hedhë në treg 41 kartëmonedha...

Atentati ndaj tregtarit në Shkodër, zbulohet profili i vrasësit

Hetuesit kanë siguruar pamje nga një kamer sigurie pranë vendit të ngjarjes, ku u vra Fatos Ferracaku në Shkodër. Pamjet e siguruara nuk kanë fiksuar...

Shqiptarët provokojnë grekët me flamurin në Igumenicë

Dy të rinj të Aleancës “Kuq e Zi” me rastin e festave të 28-29 nëntorit, sipas mediave greke kanë ngritur flamurin e Shqipërisë në...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...