Plotësohet amaneti i Mid’hat Frashërit

Është plotësuar sot amaneti i Mid’hat Frashërit për varrosjen e eshtrave të tij në Shqipëri. ceremonia është zhvilluar paraditen e sotme, ku kanë marrë...

“Nëse drejtori i Teatrit do paguhej mirë, s’do vinte në punë tapë”

Ai nuk njihet nga publiku për shfaqjet e tij teatrale, por si aktor humori që vjen çdo javë përmes personazheve të ndryshëm që imiton...

Arkivat shqiptare hyjnë në BE

Institucioni i Arkivave Shqiptare është bërë pjesë e Fondacionit të Portalit të Arkivave Evropiane. Një fakt të tillë e ka bërë publik vetë Drejtori...

Vepra e Muntaz Dhramit “përjetëson” Papën në Tiranë

Në 25 vjetorin e vizitës së tij në Shqipëri dhe në 40 vjetorin e zgjedhjes si Papa i parë jo italian, Tirana nderoi sot...

Ministrja e Kulturës i hedh “benzinë zjarrit”

Një postim i bërë në twitter nga ministrja e kulturës, Mirela Kumbaro bëri xhiron e rrjetit. Kumbaro shkruante: Në i duhet t’i bëjmë sërish...

Mirela Kumbaro sqaron postimin me “fuck”

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka sqaruar në Facebook, postimin e para disa ditëve dhe shprehet se është përkthyer gabim. “Me keqardhje për të gjithë...

Shkrimtarja përmbush amanetin e të birit, rikthehet tek lexuesi

“Mam, prova jote se më ke dashur vërtet, fillon tani. Nëse do të dish të vazhdosh. Bëj gjënë më të mirë që di të...

“Rrëshqet” Ministrja e Kulturës, plagjiaturë dhe vulgaritet (foto)

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro ka habitur me një postim në rrjetet sociale në kuadër të Lëvizjes Kombëtare për Lexim. Ajo u ka bërë...

Seriali i ri i “Game of Thrones”, ngjarjet zhvillohen 1000 vite më parë

George R.R. Martin, autori i një prej telefilmave më të suksesshëm të dhjetëvjeçarit të fundit, “Froni i Shpatave” (Game of Thrones), të shtata sezonet...

Befason aktorja e njohur: “S’mund të iki nga kjo Botë pa thënë se jam...

Kujt ja merrte mendja! Shqiptarët janë shpërndarë aq shumë nëpër botë, dhe së fundmi po dalin vazhdimisht emra të njohur të cilët kanë origjinë...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...