“Koka” e trafikut të drogës, jeta luksoze e 35-vjeçarit shqiptar

Ismail Rebeshi është shqiptari i arrestuar në Viterbo të Italisë sinarkotrafikanti më i madh lidhur me krimin italian dhe atë shqiptar. 35-vjeçari, i cili...

Eurot false, si u kap kavajasi te “Kodra e Priftit”

Një 37-vjeçar nga Kavaja është arrestuar dje nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se ka falsifikuar dhe tentuar të hedhë në treg 41 kartëmonedha...

Atentati ndaj tregtarit në Shkodër, zbulohet profili i vrasësit

Hetuesit kanë siguruar pamje nga një kamer sigurie pranë vendit të ngjarjes, ku u vra Fatos Ferracaku në Shkodër. Pamjet e siguruara nuk kanë fiksuar...

Kultivoi kanabis në Suedi, kapet në Itali shqiptari

Një i ri shqiptar i kërkuar ndërkombëtarisht është kapur në aeroportin e Perugias teksa po priste aeroplanin. 21-vjeçari kërkohej nga autoritetet suedeze për posedim ilegal...

Telefonatat zbardhin lëvizjet e “Padrinos” së Vlorës para atentatit

Veprimet hetimore të kryera gjatë kësaj kohe nga policia dhe prokuroria e Durrësit për vrasjen e Edison Harizaj dhe shokut të tij Genci Caci, kanë...

Të shtëna armësh në Paskuqan, një i plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në rrugë në zonën e Paskuqnit, ku si pasojë ka...

Qëlloi policen me kapsollë, “burg pa afat” për 18-vjeçarin

Daniel Dobraj, 18-vjeçari i akuzuar se ditën e protestës plagosi efektiven e forcave “Shqiponja” Ina Nuka me kapsollë ka dalë sot në gjyq për...

Goditet banda e trafikut të drogës, 41 në pranga në Itali

Goditet rrjeti i trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali. Mediat në Itali bëjnë me dije se Guardi Di Financia ka arrestuar 41 persona,...

Panik në Vlorë, pas tritolit, të shtëna me armë zjarri

Të shtëna me armë zjarri në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen "Pavarësia". Nga të shtënat nuk raportohet për...

Tritol biznesmenit, kush është pronari i gurores në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në lagjen "Kushtrim" të Vlorës. Një makinë ka shpërthyer rreth orës 16:35 si pasojë e një...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...