Bode drejt Bordit të Bankës së Shqipërisë

Ish-ministri i Financave të Partisë Demokratike, Ridvan Bode, mund të jetë kandidat për anëtar në Bordin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, me shumë mundësi...

Kriptovalutat po shkojnë drejt kapitullimit

Kolapsi i vitit 2018 për kriptovalutat po i drejtohet javës më të keqe deri më tani. Bitcoin ra drejt 4,000 dollarëve dhe të gjithë...

Ahmetaj: “Aeroportet dhe rrugët do t’i paguajnë qytetarët”

Rreth 807 miliardë lekë është vlera e kontratave me partneritet publik-privat të nënshkruara nga qeveria, ku 46 për qind e tyre janë dhënë në...

Bitcoin në rënie të fortë

Bitcoin shënoi rënien e tij më të lartë që prej muajit mars, duke shkuar kështu poshtë nivelit prej 6,000 dollarësh amerikanë, në 5,324 dollarë...

Tatimet dhe Doganat dështojnë me mbledhjen e të ardhurave

Të ardhurat nga tatimet dhe doganat do të përmbyllen me një mosrealizim prej rreth 7.5 miliardë lekësh (60 mln euro) në raport me planin...

AMF forcon kontrollet dhe shtrëngon kushtet për agjentët në sigurime

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) ka vendosur të shtrëngojë kushtet për personat që miratohen apo licencohen për të ushtruar veprimtarinë e agjentit në sigurime....

Ahmetaj: “PPP-të shërbim për qytetarët!”

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se Partneriteti Publik Privat (PPP) nuk është gjë tjetër veçse...

Çfarë do ta frenonte largimin e shqiptarëve?

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është përpjekur t`i japë përgjigje pyetjes “1 milion dollarëshe”: “Çfarë duan shqiptarët për të mos ikur nga vendi...

Fondet e BE për bujqësinë, si të aplikoni

Të gjithë fermerët, të cilët kërkojnë që të kenë mbështetje nga fondet e vëna në dispozicion nga IPARD II, do mund të aplikojnë me...

Finalizohet marrëveshja e mirëmbajtjes së tubacionit të gazsjellësit TAP në Shqipëri

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri e vlerësoi si mjaft të rëndësishme Marrëveshjen e Mirëmbajtjes për të ardhmen e infrastrukturës së gazit në...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...