Kryeministri hap rubrikë të re në Facebook

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar rubrikën e tij në Facebook-un e tij, të quajtur “Përgjigja Ime”. Kjo rubrikë, sipas Ramës, do të jetë në...

Të burgosurit e Fierit ankohen për drejtorin: “Mjaft i lamë muret me gjak!”

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre. Ata ankohen...

Nëse i ndodh diçka këtij astronauti, NASA nuk mund të dërgojë më njerëz në...

Një astronaut i NASA-s, i cili kaloi një vit në hapësirë ​​tani ka ADN të ndryshëm nga vëllait të tij binjak - një zbulim...

Para dhe armë, publikohen pamjet e operacionit në Nikël (video)

Pesë persona janë arrestuar në fshatin Nikël të Krujës pas operacionit të gjerë policor atje të zhvilluar gjatë ditës së djeshme. Policia në një njoftim...

Qytetarë të varfër me kryeministra të pasur

​Shtetet e rajonit mund të jenë të varfra, mirëpo disa nga kryeministrat paguhen aq shumë saqë e tejkalojnë gjashtëfishin e pagave mesatare të shteteve...

Një rrugë e re që lidh Shqipërinë me Kosovën

Kosova dhe Shqipëria lidhen tashmë përmes rrugës së Borjes, ku është edhe pika e kalimit kufitar pranë fshatit Glloboçicë në Kosovë. Pika kufitare shërben për...

Rishfaqet Fatos Nano, ish-Kryeministri në një aktivitet të UÇK-së

Ish-kryeministri shqiptar Fatos Nano është fotografuar ditën e sotme në një aktivitet që po mbahet në Golem të Durrësit për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Ai...

Rama: “Negociatat me Greqinë do të mbyllen me një pakt të ri”

‘Greqia dhe Shqipëria do të bien dakord me një dokument të ri bashkëpunimi strategjik’. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për...

Vonesa fluturimesh dhe kaos në Rinas

Kaosi ka mbërthyer udhëtarët në Aeroportin e vetëm ndërkombëtar të Shqipërisë, atë “Nënë Tereza” të Rinasit, ku shumë fluturime të planifikuara këtë të hënë...

Motori del nga rruga, ndërron jetë drejtuesi

Një 46-vjeçar ka humbur jetën pasditen e sotme pasi doli nga rruga me motorin që po drejtonte. Drejtuesi i mjetit është identifikuar si Karajfil Toshkollari,...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...