Pengmarrja për përdhunim në Fier, flet nëna e 13-vjeçares

“Ishte ora rreth 9 e darkës. Dola ta kërkoja çupën”. Këto janë fjalët e shkëputura që nëna e 13-vjeçares që u rrëmbye nga tre...

Kush është gazetarja që “largoi” Ramën nga konferenca (foto)

Në një komunikim me mediat mbi Samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, kryeministri Edi Rama nga holli i aeroportit të Rinasit, i pyetur...

Albsig bën revolucion në tregun e sigurimeve

Tregu i sigurimeve në Shqipëri vijon prej vitesh të jetë i dominuar nga sigurimet e detyrueshme, kryesisht ato të llojit MTPL (sigurimi i makinave),...

Një rrugë e re që lidh Shqipërinë me Kosovën

Kosova dhe Shqipëria lidhen tashmë përmes rrugës së Borjes, ku është edhe pika e kalimit kufitar pranë fshatit Glloboçicë në Kosovë. Pika kufitare shërben për...

Ekspertja shqiptare në Holandë: “Shqipëria nuk vuan për juristë, por për mekanizmat e sistemit...

Ekspertja për çështjet juridike Saimira Tola-Khouw mendon se qeveria shqiptare nuk i krijoi mekanizmat e duhur përpara nisjës së reformës në drejtësi për të...

Këngëtarja e njohur “mollë sherri” për përplasjen me armë në ish-Bllok

Zbulohen të tjera detaje për ngjarjen e ndodhur mbrëmë në kryeqytet ku mbeti i vrarë një person dhe të plagosur tre të tjerë. ‘Molla e...

Njëri nga të plagosurit në ish-Bllok i dënuar për vrasje, por dje ishte i...

Eljon Hato, i përfshirë në vrasjen e mbrëmjes së djeshme në zonën e ish-bllokut në lokalin Monopol në Tiranë. Hato është një person me...

U vra nga i dashuri në Luksemburg, kush është 22-vjeçarja nga Tirana (foto)

Një tragjedi është shënuar në Luksemburg, ku një vajzë 22-vjeçare është vrarë me thikë në mënyrë makabre nga i dashuri i saj. Ngjarja e rëndë...

ALBSIG ngjitet në vend të dytë në tregun e sigurimeve

Kompania e sigurimeve Albsig ka shënuar rritje konstante gjatë vitit të fundit, ndërsa për herë të parë rezulton të jetë shoqëria e dytë më...

Autori i sherrit me armë te “Havana” dhe përfshirja në vrasjen e bujshme në...

Emiljano Nina është 23-vjeçari që u arrestua sot nga policia pasi qëlloi me armë në disko Havana në Dhërmi. Ngjarja ndodhi pas një sherri...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...