Një “shkencëtare” si Ministrja e Shëndetsisë

Lëvizja për Universitetin ka publikuar disa të dhëna, ku pretendohet se ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka kopjuar temën e saj të doktoraturës. "Ka gënjyer...

Edhe në Shkozë banorët në protestë për “Unazën e Madhe”

Ka nisur sot në Shkozë aksioni i IKMT-së për prishjen e objekteve, në kuadër të ndërtimit të Unazës së Madhe. Mirëpo, banorët e Shkozës...

Të shumëkërkuarit e Kukësit, mes tyre edhe “Shota e Haklajve” (foto)

Policia e Kukesit ka bere publike listen me personat e shpallur ne kerkim. Ne listen e me te kerkuareve nga policia jane 15 persona,...

Tatimi mbi pagat, debat Braçe-Ahmetaj në grupin e PS

Mbledhja e grupit të Partisë Socialiste është shoqëruar me debate për projektbuxhetin e vitit 2019, që do të diskutohet në seancën e sotme të...

Britania merr vendimin e rëndësishëm, përfitojnë edhe shqiptarët

Britania e Madhe është vendi ideal i çdo shqiptari, “ëndrra” që bëhet e prekshme për shumë të rinj me disa mijëra paund. Kohët e...

Kuvendi mblidhet për paketën fiskale dhe buxhetin

Sot do të zhvillohet seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ndërsa opozita vijon bojkotin që prej nisjes së këtij sesioni parlamentar. Në rendin e...

Dy shqiptarë të vdekur në Berlin, mister motivet

Dy shqiptarë të vdekur në Gjermani. Gazeta gjermane Bild raporton se Blendi G. 47 vjeç u vra mbrëmjen e të shtunës teksa po kthehej nga puna...

Rama: “Shumë shpejt takohem me Tsipras, pranë zgjidhjes së mosmarrëveshjeve”

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për mediat greke se së shpejti do të takohet me homologun e tij Tsipras për të...

Gjermania, financimi i infermierëve dhe boshatisja e Ballkanit!

Joana Bocaj është 25 vjeçe. Ajo ka tre vjet që punon si infermiere në qytetin e Vlorës. Nëse gjërat shkojnë sipas planeve të saj,...

Unaza e Re, ja si devijon rruga nga punimet

Dita-ditës kantieri i ndërtimit për rikostruksionin e segmentit të unazës së re, nga Shkolla Teknologjike, tek sheshi Shqiponja, po merr formë. Bashkia është në...

Artikujt e fundit

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të veçanta, të asistuar nga shefi i mirënjohur i kuzhinës, Alfred...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari Robert Aliaj, profesori Edmond Tupe si edhe aktivistë të...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5 personat e arrestuar për shpërdorim detyre, pasi falsifikuan dokumenta...