Aktualitet

Gatime ndryshe nga fëmijët me aftësi ndryshe te “Rapsodia”

Fëmijët me aftësi ndryshe të qendrës “Trëndafilat” në Lezhë kanë realizuar gatime shumë të...

Protesta, policia procedon 25 persona

Pas protestës së studentëve Policia ka proceduar penalisht 25 persona mes tyre këngëtari...

Abuzime me pronat, burg për ish kreu i hipotekës Korçë dhe katër punonjësit

Gjykata e Korçës ka lënë nën masën e sigurisë arrest me burg 5...

Unaza e re e Peshkopisë, FSHZH përfundon 98% të punimeve

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar imazhe nga ecuria e punimeve të projektit të Unazës...

Një “shkencëtare” si Ministrja e Shëndetsisë

Lëvizja për Universitetin ka publikuar disa të dhëna, ku pretendohet se ministrja e Shëndetësisë, Ogerta...

Miratohet buxheti, Braçe bën “opozitën”

Miratohet me 76 vota pro projektbuxheti i vitit 2019 dhe ndryshimet në paketën fiskale. Në...

Rozë

Elhaida Dani jep lajmin e papritur për fansat

Muajin e kaluar Elhaida Dani me anë të një fotoje të postuar në Instagram ku shfaqej krah Ardit Gjebreas dhe Eni Çobanit, la të...

Teknologji

Instagram po teston ndryshime në profilet e përdoruesve

Dizajni i Instagram ka evoluar gjatë viteve, dhe siç pritet nga shumica e zhvilluesve, ndryshimet janë vazhdimisht duke u bërë për të ndihmuar në...

Shëndet

Konsumoni këto ushqime dhe truri juaj do të bëhet më aktiv

Shprehja thotë që “Ti je ajo çfarë ha” dhe nëse doni të jëni akoma më të bukur shtoni këto ushqime në dietën tuaj, truri...

Më të lexuarat

Zotin kam në mendje, djallin në pantallona!

Nga Gerina Mullaj Moderatorja e një emisioni më pyeti para disa kohësh nëse shkrimet i bëj për të tërhequr vëmendje. Përgjigja ime ishte e nxituar...

AirAlbania, më shumë se keqardhje norvegjeze

Nga Petrit Kuçana  Mbase norvegjezët do të përmbaheshin në përqeshjen ironike, nëse do të dëgjonin për “Lasgushin shqiptar”, (një imitim i idesë të tyre për...

Ekskluzive/ Xhelal Mziu, tender 57 milionë lekë për një fuoristradë

Ndërkohë që qytetarët e Kamzës shtyjnë ditët me vështirësi mes skamjes dhe pamundësisë për të blerë ushqime, madje edhe të kërcënuar përditë me jetën...

Vlonjatët kërkojnë paratë, Kryebashkiaku Leli 450 milionë lek për “llaç e tulla”

Ditën e djeshme, banorë të Orikumit  dhe lagjes "Kushtrimi" protestuan duke hyrë në ambjentet e mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Vlorës. Banorët e "Kushtrimit"...
3,108FansaPëlqeje
13NdjekësitNdjek

Rajoni

Hahn takon Vuçiç, shtyhet takimi me Thaçin

Komisioneri Evropian për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn para arritjes në Kosovë, është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, e si rrjedhojë për...

Maqedoni, votohen amendamentet për ndryshimin e emrit

Parlamenti i Maqedonisë votoi amendamentet për ndryshimin e emrit të vendit, por faza kryesore, miratimi me një shumicë të kualifikuar prej dy të tretave...

Maqedonia zgjedh një shqiptare si ambasadore në SHBA

Një shqiptare do të jetë ambasadore e Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bëhet fjalë për Marigona Markun, e lindur në Dibër të Madhe...

Arrestohet “shoqëruesi” i kryeministrit grek

Policia greke ka arrestuar një 28-vjeçar, nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve zyrtare dhe dhënien e një deklarate të rremë. Sipas policisë, 28-vjeçari grek me...

Shifrat dhe pagat “e çmendura” të qeverisë Haradinaj

28 këshilltarë ka afër vetes kryeministri Ramush Haradinaj, i cili udhëheq me kabinetin më të madh qeveritar ndonjëherë. Kryeministri ka 12 këshilltarë politikë, 5 këshilltarë...

Receta e gjyshes

Pulë deti e mbushur me gështenja

Për drekën e Krishtlindjeve, apo mbrëmjen e vitit të Ri...gjeli i detit ose pula është vakti kryesor në këto festa dhe duhet përgatitur në...

Sport

Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve

Në Dublin janë përcaktuar ditën e sotme çiftet gjysmëfinaliste të Ligës A të Ligës së...

Champions League bën ndryshimin e rëndësishëm

Nuk ka më dilema, Champions League ka hequr dorë nga idetë “konservatore” të futbollit dhe...

Sot “Topi i Artë”, Modriç është favorit

Mbrëmjen e sotme në orën 21:00, në Paris do të zbulohet fituesi i çmimit më...

Euro 2020, ja rrugëtimi i Shqipërisë

Aventura e Shqipërisë drejt Europiani 2020 dhe objektivi për të marrë pjesë, ashtu si në...

UEFA konfirmon kompeticionin e ri

UEFA ka prezantuar kompeticionin e tretë, pas Champions League dhe Europa League, që do të...